خانه / کابینت باتری / فروش و خرید کابینت باتری یو پی اس

فروش و خرید کابینت باتری یو پی اس

کابینت باتری ها برای نگهداری باتری های یو پی اس طراحی می شوند. برای خرید کابینت باتری چند نکته را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به خرید آن کنید. در این مقاله به استانداردهایی که برای خرید کابینت باتری نیاز است می پردازیم. اینکه چه نوع باتری با چه ابعادی دارید در انتخاب کابینت باتری موثر است.

فروش و خرید کابینت <a href=باتری یو پی اس” class=”wp-image-472″/>

آشنایی با انواع کابینت باتری

آشنایی با انواع کابینت باتری

پیش از خرید کابینت باتری ابتدا لازم است کمی درباره انواع کابینت باتری بدانیم. انواع کابنت باتری یا رک باتری بسته به اینکه برای چه محیطی قرار است استفاده شود و مدت زمان بک آپ چه مقدار می باشد و حتی جنس بدنه کابینت باتری از چه آلیاژی باشد طبقه بندی می شوند که شامل :

  • کابینت باتری ماژولار
  • کابینت باتری ثابت
  • سکو باتری
  • پک باتری رک مونت

کابینت باتری ماژولار را زمانی خریداری می کنند که در مقوله Run time امکان افزایش زمان را داشته باشند. ران تایم همان میزان بک آپ باتری یو پی اس می باشد. این را در نظر داشته باشید در زمان انتخاب یو پی اس باید تصمیم گرفت باتری ها در کابینت نصب شود یا روی رک های قفسه ای در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

کابینت باتری یا رک

کابینت باتری یا رک

برای خرید کابینت باتری یو پی اس یا رک باید به مواردی توجه داشته باشید اول اینکه باتری های سرب اسید یا سلول مرطوب (VLA) که در سیستم های یو پی اس بزرگ استفاده می شوند همیشه باید در رک قفسه ای نصب شوند. باتری های اسید سرب خشک که خود شامل باتری های ای جی ام و ژل را شامل می شوند می توانند هم در کابینت باتری هم در رک یا سکو استفاده شوند.

در مورد خرید کابینت باتری ups یا سکو با توجه به سایز باتری، باید و قاعده خاصی وجود ندارد چه از نظر فیزیکی چه از نظر آمپر ساعت، اما معمولا زمانی که یونیت باتری ما از ۱۰۰ آمپر ساعت بیشتر شد باید به سمت سکو باتری رفت و کمتر از ۱۰۰AH را برای کابینت باتری در نظر می گیریم. باز هم باید تاکید کنیم در این مورد قاعده و قانون خاصی وجود ندارد.

با توجه به تعداد باتری ها هم می توان برای خرید کابینت باتری اقدام کرد بدین صورت که اتصال هر سلول به سلول دیگر در هر نقطه یک نقطه شکست بالقوه است اینکه تعداد نقطه شکست از این تعداد بیشتر نباشد یا نقاط شکست در کجا قرار بگیرند موضوع اصلی دسترسی به باتری ها و نقطه های شکست آن هاست برای انتقال یا تعمیرات یا تعویض باتری ها است که باید قبل از خرید به این مسائل بیاندیشید.

نصب کابینت باتری

نصب کابینت باتری

آیا برای محل نصب کابینت باتری تدبیری اندیشیده اید؟ همان طور که می دانید باتری ها خارج از یو پی اس یا در سکو یا قفسه نصب می شوند یا در کابینت باتری. باتری های نصب شده در سکو باتری نیاز به اتاق دارند و بعضی اوقات در همان اتاق یو پی اس نصب می شوند این امر منوط به رعایت استاندارد های ایمنی می باشد.
باتری های سکو یا قفسه باز دارای ولتاژ خیلی بالا می باشند و بسیار خطرناک هستند اگر از باتری ها سرب اسید خشک استفاده می کنید در خرید کابینت باتری حتما تهویه مناسب هوا را در نظر بگیرید زیرا این باتری ها تولید گاز هیدروژن کرده و بسیار قابل اشتعال هستند.

باتری سیستم های یو پی اس کوچکتر از ۲۵۰kva در کابینت باتری قرار می گیرند. کابینت باتری ها معمولا در خود اتاق یو پی اس قرار می گیرد زیرا که این اتاق از تهویه هوای خوبی برخوردار است. اما نکته آخر اینکه اگر رک قفسه ای باتری یا کابینت باتری خریداری می کنید حتما اشخاصی را در رابطه با ایمنی باتری آموزش دهید و اتاق باتری یا کابینت باتری را به آن ها بسپارید.

خرید کابینت باتری

خرید کابینت باتری

برای خرید کابینت باتری و رک باتری یو پی اس باید نکات امنیتی را تا حد ممکن در نظر گرفت. اگر در مناطق جغرافیایی هستید که از لحاظ زلزله جز نقاط خطرناک به حساب می آید حتما از رک باتری یا سکو باتری هایی استفاده کنید که دارای ایمنی در مقابله زلزله هستند.
اگر در این مناطق از کابینت باتری استفاده می کنید درهای کابینت باتری همیشه قفل باشد و فریم نصب شده برای کابینت باتری از زمین فاصله داشته باشد تا مرکز ثقل کابینت بالاتر باشد. این ها مواردی است که در خرید کابینت باتری یو پی اس و سکو باتری در نظر گرفته شود.
در انتها برای خرید کابینت باتری یو پی اس و متعلقات آن می توانید با کارشناس فنی شرکت تماس حاصل نمایید تا شما را به خرید محصول مناسب راهنمایی کند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
ویرا صنعت الکتریک
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120294167
mobile icon شماره موبایل: 09153180568
شماره تلفن ثابت: 28428959-021
telegram icon تلگرام: virasanat_electric@
email icon پست الکترونیکی: vira.sanat.electric@gmail.com